OBAVIJEST O ŠKOLSKOJ KUHINJI

Poštovani roditelji,

Molimo Vas da što prije donesete u računovodstvo rješenja za umanjenje iznosa prehrane i boravka propisanih Programom javnih potreba u osnovnom odgoju i obrazovanju Grada Zagreba, kako bi mogli umanjiti zaduženja za prehranu i boravak Vaše djece.

Detaljnu obavijest o rješenjima i postupku obračuna​ pročitajte pod "opširnije"

Izvod iz Programa javnih potreba nalazi se na ovom linku  http://www1.zagreb.hr/slglasnik/index.html#/akt?godina=2020&broj=340&akt=12B94AF6E501F3EDC125863F0039A395.

Rješenja za umanjenje iznosa prehrane i boravka primjenjivati će se na prvoj obradi zaduženja prehrane i boravka nakon zaprimanja.

Zaduženje prehrane obračunava se po danima iz radnog kalendara.

Umanjenje broja dana za obračun se provodi ako je dijete bilo 5 i više od 5 dana uzastopce odsutno s

nastave.

Zaduženje boravka obračunava se na bazi mjeseca.

Zaduženje za boravak ne obračunava se za mjesec ukoliko je dijete bilo prisutno u školi 5 dana i manje od 5 dana.

Za sve nejasnoće i moguće propuste vezane uz prehranu i boravak molimo Vas da kontaktirate računovodstvo škole na broj 01/6397090

Postupak obračuna

Razrednici dojavljuju koje usluge prehrane (doručak, ručak, užina) dijete koristi, dojavljuje dane

odsutnosti, nakon toga se obračunava prehrana po cjeniku Gradskog ureda. Isto vrijedi i za obračun

boravka (ovdje je osnovica mjesec, a ne broj dana).

Računi prehrane i boravka na Vašu email adresu šalju se putem automata.

Budući da je Google servis povećao sigurnosnu osjetljivost, sve što dolazi iz automata, dolazi u

'Neželjenu poštu' (Spam).  Neželjena pošta je dio vašeg emaila i treba je provjeravati. Kada pronađete

naš račun u neželjenoj pošti pozicionirajte se mišem na račun i kliknite desnom tipkom miša. Otvoriti će se padajući izbornik u kojem izaberite „Nije neželjena pošta“. Tada će se račun preseliti u 'Pristiglu poštu'  i moći ćete otvoriti privitak.

Nakon ove akcije računi će redovno stizati u 'Pristiglu poštu'.

Kod dojave email adrese za primanje računa prehrane i/ili boravka molimo Vas da nam date svoju

privatnu email adresu, a ne adresu tvrtke u kojoj radite. Naime, zbog korištenja firewall-a (vatrozida)

u mrežnoj komunikaciji, moguće je da tvrtke naše račune odbiju prihvatiti jer ih doživljavaju kao sigurnosnu prijetnju.

U sustavu prehrane i boravka prisutno je preko 600 djece, mogući su i propusti, pogotovo u početku školske godine dok se ne usklade podatci i aktivnosti te Vas molimo za razumijevanje.

objavio: Jasna Soldo   datum: 17. 9. 2021.

« Travanj 2024 »