Webinari za učitelje

U razdoblju od 13.1. – 4.2.2015. održat će se serija od 30 webinara u okviru projekta ICT Curricula “Razvoj elemenata kvalifikacija, programa i kurikula u dijelu računalne kompetencije u osnovnoškolskom obrazovanju". Cilj webinara je informirati učitelje osnovnih škola o rezultatima projekta.

Rezultati projekta su:

• novi među-predmetni kurikul u među-predmetnoj temi informacijsko komunikacijske tehnologije u osnovnoj školi za osam predmeta (hrvatski jezik, matematika, fizika, kemija, biologija, engleski jezik, povijest i geografija) od 5. do 8. razreda
  • interaktivni digitalni nastavni materijali za svaki od osam navedenih predmeta od 5. do 8. razreda
  • priručnik za implementaciju nastalog kurikula i digitalnih nastavnih materijala u nastavu.

Ukupan broj od 30 webinara razlikuje se prema ciljanoj publici i sadržaju:

• 8 webinara obuhvatit će detaljniji opis kurikula i interaktivnih digitalnih materijala za svaki od osam ciljanih predmeta.
    • hrvatski jezik
    • matematika i fizika
    • kemija i biologija
    • engleski jezik
    • povijest i geografija
      Napomena: Za matematiku i fiziku, kemiju i biologiju te povijest i geografiju održat će se po dva webinara istog sadržaja.
  • Za učitelje ciljanih predmeta i sve zainteresirane pripremljen je i jedan webinar općenitog sadržaja na kojem će biti opisani svi predmeti.

Cilj webinara

Cilj  webinara za učitelje informatike je informirati ih o nastalom među-predmetnom kurikulu, interaktivnim digitalnim nastavnim materijalima i priručniku za implementaciju te im pojasniti njihovu ulogu u provedbi navedenih rezultata projekta.

Osim toga, cilj je u rezultate projekta uputiti i učitelje hrvatskoga jezika, matematike, fizike, kemije, biologije, engleskog jezika, povijesti i geografije, koji svoju nastavu žele bazirati na ishodima učenja, usmjeriti poučavanje na učenika i kod njih potaknuti razvoj digitalnih kompetencija i kritičkog mišljenja.

Budući da se organizacija webinara provodi kroz sustav županijskih stručnih vijeća Agencije za odgoj i obrazovanje, učitelji koji sudjeluju u webinaru svoje sudjelovanje prijavljuju kroz Ettaedu bazu i ostvaruju pravo na potvrdu o sudjelovanju.

Snimke svih provedenih webinara bit će objavljene na CARNetovom Media on Demand portalu u kategoriji CARNet/Webinari. Webinari se održavaju putem komunikacijskog i kolaboracijskog alata – Lync.

objavio: Tomislav Ćurić   datum: 15. 1. 2015.