22.4.2020.

ZA RODITELJE UČENIKA 1. do 4. razreda

Poštovani roditelji,

nadam se da ste dobro i da se zajedno sa svojom djecom snalazite u ovoj „neprirodnoj“ situaciji. Učiteljice su jako zadovoljne radom svojih učenika i samostalnošću koju je velik dio njih pokazao. Zahvaljujem svima koji su popunili anketu koju sam poslala e-mailom (neke e-mail adrese nisam imala, a neki su mi se mailovi vratili). Za one koji nisu dobili e-mail ovdje je poveznica Upitnik na kojoj se nalazi anketa, pa vas molim da ju popunite.

Za vašu djecu prilažem nekoliko video uradaka čiji sadržaj je primjeren njihovom uzrastu, a može im pomoći u lakšem i bržem učenju. Pogledajte ih zajedno s njima ili ih uputite da pogledaju sami. Iste sadržaje primjerene višim razredima ponudila sam učenicima 5. do 8. razreda u kanalima njihovih razreda u Teamsu i povratne informacije su izvrsne.

Nadam se da će im biti zanimljivo i od pomoći, pa ako žele mogu mi se javiti i podijeliti svoje dojmove na jasna.soldo@skole.hr.

Kako bolje, brže i lakše učiti? (1.-4. razred)

Vrijeme za učenje (1. do 4. razred)

Organizacija prostora za učenje (1.-4. razred)

Postavljanje ciljeva učenja (1.-4. razred)

O osjećajima i učenju (1. do 4. razred)

Kako se potaknuti na učenje (1.-4. razred)

9.4.2020.

Poštovani roditelji,

vrijeme i situacija u kojoj se nalazimo nisu laki nikome, a osobito ne našoj djeci. Suočavamo se sa strahom, tugom, ljutnjom i ostalim uznemirujućim emocijama na koje svatko od nas drugačije reagira. U našoj suradnji, više nego ikad dosad, važna je strpljivost, razumijevanje i dobronamjernost. Sada u nastavi uz nas učitelje i stručne suradnike, djecu i a roditelje imamo još jednog „člana“ –tehnologiju, koja često „ne sluša“ pa nam oduzima puno vremena. Učenicima smo dali općenite upute o ponašanju u virtualnim učionicama, rasporedu sati i vremenu održavanja nastave kojih ćemo se maksimalno pridržavati koliko će nam tehnologija to dozvoliti.

Na mrežnoj stranici škole nalaze se dvije nove rubrike Škola u posebnim uvjetima  i Nastava na daljinu u kojima se objavljuju sve potrebne i važne informacije o radu škole u posebnim uvjetima i tijekom odvijanja nastave na daljinu.

Molim vas da redovito pratite mrežne stranice škole kako biste bili u tijeku s događanjima u školi.

Hvala vam na podršci bez koje ne bismo mogli održavati nastavu na daljinu.

Vrednovanje i ocjenjivanje - za roditelje.pdf