TREĆI RAZREDI

Karmen Cesar

Andreja Šmuljić

DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA U 3. B RAZREDU

U petak, 16. studenoga 2018. uoči Dana sjećanja na žrtvu Vukovara učenici 3. b sa svojim učiteljicama svečano su obilježili taj dan.

Ove godine na komemoraciju u 3. b razred stigla su čak tri važna gosta. Bili su to gospoda Petanjek, Radoš i Škorić - Sarin, Anin, Antoniov i Ivanov tata. Oni su sudjelovali u Domovinskom ratu i željeli su djeci ispričati svoje priče iz dana kad su branili Hrvatsku.

Na početku kratkog programa Ivan Š. pročitao je sastav o žrtvi grada Vukovara. Uslijedila je minuta šutnje za sve poginule, nakon čega je svatko zapalio svjećicu.

Gospodin Petanjek pokazao je djeci kratki film o gradu Vukovaru u ratu. U filmu je prikazan i Kukuruzni put  kojim su Vukovarci za vrijeme rata dobivali pomoć te je gospodin Petanjek pripovijedao o tomu putu. Također je pokazao fotografije ratnog Vukovara na kojima su se vidjeli prognani ljudi koji su išli u koloni i plakali, zapaljene kuće i ruševine grada.

Nakon filma uslijedilo je nekoliko domoljubnih recitacija.

Sara i Iva V. recitirale su pjesmu Zvjezdane Čagalj „Moja domovina“. Ana, Mihael, Iva R., Antonio i Ivan B. govorili su pjesmu Paje Kanižaja „Hrvatska domovina“. Svi su sudjelovali u recitaciji Stanislava Femenića „ Za domovinu“.

Na kraju su učenici i učiteljice uz Hrvatski Band Aid na YouTube-u zapjevali pjesmu „Moja domovina“, a s njima su od srca pjevali i tate.

Gosti su djeci ostavili na dar vrećicu punu slatkiša i obećali da će sljedeće godine opet doći, baš na taj dan, i s njima se sjećati žrtve grada Vukovara.

Poslijepodne, u produženom boravku, djeca su s učiteljicom Majom slikala simbol Vukovara – oštećeni vodotoranj.

učiteljica Vlasta Morović

objavio: Marijana Pregernik   datum: 19. 11. 2018.